Potápění na ostrově Zakynthos

Poznejte podmořský vodní svět Jónského moře a využijte naší nabídky na kurzy pro začátečníky i pokročilé. Svěřte se zkušeným profesionálům a užijte si tento krásný sport.

Zakynthos je ostrovem v Jónském moři, který nabízí rozmanitý středomořský vodní svět. Podle mezinárodní klasifikace je Zakynthos uváděn mezi 4 nejlepšími potápěčskými lokalitami Evropy a je zařazen mezi 50 nejzajímavějších potápěčských lokalit světa.

Podmořský svět ostrova Zakynthos se vyznačuje mohutnými skalami, rozsáhlými jeskynními systémy, prohlubněmi a prosvětlenými skalními klenbami. Potápěčské lokality se zachovalými živočišnými a rostlinnými druhy poskytují potápěčům neobyčejnou pestrost. Velký dojem na Vás zanechá potápění do četných podmořských jeskyní podél pobřeží. Ale pozor, některé jeskyně vyžadují bezpodmínečně dobré zkušenosti a profesionalitu.

Navršené skály vytvářejí mezery a škvíry, ideální úkryty pro murény, chobotnice, ropušnice, mořské ďasy, pražmy, slizouny, cípaly a další pozoruhodné obyvatele moře. Raci poustevníci, krabi a langusty obývají též zdejší potápěčské lokality. Můžete vidět i překrásné sasanky.

Veškeré potápěčské zajímavosti se nacházejí v hloubkách do 40 m a se zajištěnou viditelností od 30 do 40 m. Téměř všechny potápěčské lokality jsou vzdáleny do 40 minut lodí, takže je snadné udělat za den až dvě vyjížďky.

Orentační ceny za ponor

Ceny zahrnující zapůjčení kompletního vybavení, pronájem lodi:
1 ponor 37 EUR
2-5 ponorů 34 EUR
6-10 ponorů 31 EUR
11-15 ponorů 28 EUR
více jak 15 ponorů 25 EUR
Ceny zahrnující pouze závaží, kyslíkové bomby, pronájem lodi:
1 ponor 30 EUR
2-5 ponorů 28 EUR
6-10 ponorů 28 EUR
11-15 ponorů 22 EUR
více jak 15 ponorů 19 EUR
ponor pro úplné začátečníky: 48 EUR
děti: 38 EUR
vyjížďka lodí pro doprovázející osoby nebo další zájemce: 10 EUR

Centrum dále nabízí:
– každodenní výlety na různé potápěčské lokality (max. 20 účastníků-potápěčů/výlet)
– úschovna vybavení v potápěčském centru

Centrum disponuje následujícím vybavením:
1 potápěčská loď 12 m – kapacita 15 lahví (15 litrů)
1 potápěčská loď 10 m – kapacita 40 lahví (12 litrů)
2 kompresory
5 lahví (10 litrů)
kompletní potápěčské vybavení pro 20 osob
Na místě si můžete pronajmout i jednotlivé části vybavení: např. regulátor , vestu, neoprénový oblek, masku + šnorchl, ploutve, kompas, hloubkoměr, UV svítilny (ceny od 2 do 4 EUR).

POTÁPĚČSKÉ CENTRUM TURTLE BEACH

provoz květen – říjen
Přehled kurzů PADI
Professional Association of Diving Instructors
PADI OWD (Open Water Diver) 345 EUR
5denní potápěčský kurz pro začátečníky (min. věk 12 let). Cena zahrnuje kompletní vybavení, ponory na pláži, ponory na otevřeném moři, učební materiál, teoretickou instruktáž, poplatek za zkoušku a diplom.
PADI AOWD (Advanced Open Water Diver) 295 EUR
3denní potápěčský kurz pro pokročilé potápěče. Cena zahrnuje kompletní vybavení, ponory na otevřeném moři, učební materiál, teoretickou instruktáž, poplatek za zkoušku a diplom.

Podmínky účasti:

– účastníci všech kurzů musí předložit 3 ks fotografií (velikost jako pro pas)
– účastníci kurzů PADI OWD musí předložit lékařské potvrzení ne starší jednoho roku (lze jej získat rovněž na Zakynthosu).

Cestovní kancelář Viamare je pouze zprostředkovatel této služby. Provozovatelem kurzu je místní potápěčské centrum. Platba na místě.